Denna sidan drivs med hjälp av pengar från reklamintäkter. Stäng gärna av adblock om du vill stödja siten!

Jultävling grupper + schema

november 28th, 2017

Tävlingen börjar idag och här har ni lite sammanfattning, gruppindelning och matchschema. Råder er att läsa för att ej göra fel och få förlust på nätter.

Så det ni ska skicka till tavlingnb@gmail.com är följande:

– Vinnare på samtliga matcher för nattens omgång. Det är 1 X 2 som gäller.
– Vid varje hemmamatch får ni gardera enligt följande:

1-4 matcher = En valfri dubbelchans på en valfri match
5-7 matcher = Två valfria dubbelchanser på valfria matcher
8-10 = tre valfria dubbelchanser på valfria matcher
11+ = fyra valfria dubbelchanser på valfria matcher

– Var noga med att få med ert nickname i tävlingen när ni mailar så jag vet vilken av alla 64 personer ni är.
– Om ni vill kan ni skicka vinnare för flera dagar framöver i mailet så ni slipper maila varje dag. Men då får ni nämna detta när ni mailar och skriva datum för matcherna tydligt. Glöm i så fall inte att skicka totala antalet mål i omgång 14 som är utslagsfråga. Ni kan även fylla i mallen jag skickat!

Skulle reglerna inte följas så blir det som en förlust för den natten. Läser ni det ovan så kommer ni inte göra fel. Jag kan inte sitta och rätta alla som ej läser reglerna. Det har jag inte tid med. Undrar ni något är det bara att fråga genom att kommentera detta inlägg.

Omgångar:

1. 28/11 (10 matcher)
2. 29/11 (4 matcher)
3. 30/11 (7 matcher)
4. 1/12 (8 matcher)
5. 2/12 (12 matcher)
6. 3/12 (4 matcher)
7. 4/12 (4 matcher)
8. 5/12 (10 matcher)
9. 6/12 (4 matcher)
10. 7/12 (9 matcher)
11. 8/12 (5 matcher)
12. 9/12 (12 matcher)
13. 10/12 (4 matcher)
14. 11/12 (6 matcher) (Utslagsfråga totalt antal mål för omgången)


Här har ni gruppindelningarna. Samt längst ned finner ni matchschemat.

Group 1 Wins Loss Draw Points
Coacheeen       0
Empmeister       0
Jimmywineeverythingq       0
JK11887       0
jynken       0
Niklas       0
oseli       0
Putte         0

 

Group 2 Wins Loss Draw Points
ch1ck       0
Challe       0
Luke       0
Magnus       0
Mumme77       0
Mr-Vertigo       0
Pekerman       0
Wirtual       0

 

Group 3 Wins Loss Draw Points
accela          0
Citte       0
Ezo       0
Grunken       0
Johannes019       0
MangeSr       0
mossunge       0
Tobbe       0

 

Group 4 Wins Loss Draw Points
Anders       0
Bobby       0
Casius01       0
EH       0
Grenoli           0
Ivaro       0
Matheee       0
Quackity22       0

 

Group 5 Wins Loss Draw Points
Alfred         0
chrisclae       0
Eloo       0
Hamberg       0
Highsticks          0
Martin Lakers       0
Tatiflyers       0
Virre T       0

 

Group 6 Wins Loss Draw Points
BobbyClarke123         0
begeystrom       0
guzmann       0
Mathias       0
Sal2013       0
Sean1996                         0
Sverre       0
waggen       0

 

Group 7 Wins Loss Draw Points
bE-bas       0
DannyBoij       0
Lallarbetting       0
Maria       0
Snöret       0
Thompspik       0
TureP       0
Vigge       0

 

Group 8 Wins Loss Draw Points
Antheee             0
Bananas       0
gilgamesh       0
Jahlstroem       0
jahzuuth       0
Linder400       0
Tobbe#9       0
Urban Vesterberg       0

 


Schema

Omgång 1:

Grupp 1:

Putte v JK11887
Jimmywineeverythingq v Coacheeen
Niklas v oseli
Empmeister v jynken 

Grupp 2:

Challe v Wirtual
ch1ck v Luke
Magnus v Pekerman
Mr-Vertigo v Mumme77

Grupp 3:

accela v Ezo
mossunge v MangeSr
Tobbe v Johannes019
Citte v Grunken

Grupp 4:

Anders v EH
Quackity22 v Ivaro
Grenoli v Matheee
Bobby v Casius01

Grupp 5:

Hamberg v Alfred
Highsticks v Eloo
Tatiflyers v Martin Lakers
Virre T v chrisclae

Grupp 6:

BobbyClarke123 v Sverre
Sal2013 v waggen
Mathias v bogeystrom
guzmann v Sean1996

Grupp 7:

Snöret v DannyBoij
bE-bas v Thompspik
Maria v Lallarbetting
Ture P v Vigge

Grupp 8:

Bananas v jahzuuth
Urban Vesterberg v Jahlstroem
Tobbe#9 v Antheee
Linder400 v gilgamesh


Omgång 2:

Grupp 1:

Coacheeen v Putte
oseli v JK11887
jynken v Jimmywineeverythingq
Empmeister v Niklas 

Grupp 2:

Luke v Challe
Pekerman v Wirtual
Mumme77 v ch1ck
Mr-Vertigo v Magnus

Grupp 3:

MangeSr v accela
Johannes019 v Ezo
Grunken v mossunge
Citte v Tobbe

Grupp 4:

Ivaro v Anders
Matheee v EH
Casius01 v Quackity22
Bobby v Grenol

Grupp 5:

Eloo v Hamberg
Martin Lakers v Alfred
chrisclae v Highsticks
Virre T v Tatiflyers 

Grupp 6:

waggen v BobbyClarke123
bogeystrom v Sverre
Sean1996 v Sal2013
guzmann v Mathias 

Grupp 7:

Thompspik v Snöret
Lallarbetting v DannyBoij
Vigge v bE-bas
Ture P v Maria 

Grupp 8:

Jahlstroem v Bananas
Antheee v jahzuuth
gilgamesh v Urban Vesterberg
Linder400 v Tobbe#9


Omgång 3:

Grupp 1:

Putte v oseli
Coacheeen v jynken
JK11887 v Empmeister
Jimmywineeverythingq v Niklas 

Grupp 2:

Challe v Pekerman
Luke v Mumme77
Wirtual v Mr-Vertigo
ch1ck v Magnus 

Grupp 3:

accela v Johannes019
MangeSr v Grunken
Ezo v Citte
mossunge v Tobbe 

Grupp 4:

Anders v Matheee
Ivaro v Casius01
EH v Bobby
Quackity22 v Grenoli 

Grupp 5:

Hamberg v Martin Lakers
Eloo v chrisclae
Alfred v Virre T
Highsticks v Tatiflyers 

Grupp 6:

BobbyClarke123 v bogeystrom
waggen v Sean1996
Sverre v guzmann
Sal2013 v Mathias 

Grupp 7:

Snöret v Lallarbetting
Thompspik v Vigge
DannyBoij v Ture P
bE-bas v Maria 

Grupp 8:

Bananas v Antheee
Jahlstroem v gilgamesh
jahzuuth v Linder400
Urban Vesterberg v Tobbe#9


Omgång 4:

Grupp 1:

jynken v Putte
Empmeister v oseli
Niklas v Coacheeen
Jimmywineeverythingq v JK11887

Grupp 2:

Mumme77 v Challe
Mr-Vertigo v Pekerman
Magnus v Luke
ch1ck v Wirtual 

Grupp 3:

Grunken v accela
Citte v Johannes019
Tobbe v MangeSr
mossunge v Ezo

Grupp 4:

Casius01 v Anders
Bobby v Matheee
Grenoli v Ivaro
Quackity22 v EH 

Grupp 5:

chrisclae v Hamberg
Virre T v Martin Lakers
Tatiflyers v Eloo
Highsticks v Alfred 

Grupp 6:

Sean1996 v BobbyClarke123
guzmann v bogeystrom
Mathias v waggen
Sal2013 v Sverre

Grupp 7:

Vigge v Snöret
Ture P v Lallarbetting
Maria v Thompspik
bE-bas v DannyBoij 

Grupp 8:

gilgamesh v Bananas
Linder400 v Antheee
Tobbe#9 v Jahlstroem
Urban Vesterberg v jahzuuth 


Omgång 5:

Grupp 1:

Putte v Empmeister
jynken v Niklas
oseli v Jimmywineeverythingq
Coacheeen v JK11887 

Grupp 2:

Challe v Mr-Vertigo
Mumme77 v Magnus
Pekerman v ch1ck
Luke v Wirtual 

Grupp 3:

accela v Citte
Grunken v Tobbe
Johannes019 v mossunge
MangeSr v Ezo 

Grupp 4:

Anders v Bobby
Casius01 v Grenoli
Matheee v Quackity22
Ivaro v EH 

Grupp 5:

Hamberg v Virre T
chrisclae v Tatiflyers
Martin Lakers v Highsticks
Eloo v Alfred

Grupp 6:

BobbyClarke123 v guzmann
Sean1996 v Mathias
bogeystrom v Sal2013
waggen v Sverre 

Grupp 7:

Snöret v Ture P
Vigge v Maria
Lallarbetting v bE-bas
Thompspik v DannyBoij 

Grupp 8:

Bananas v Linder400
gilgamesh v Tobbe#9
Antheee v Urban Vesterberg
Jahlstroem v jahzuuth


Omgång 6:

Grupp 1:

Niklas v Putte
Jimmywineeverythingq v Empmeister
JK11887 v jynken
Coacheeen v oseli 

Grupp 2:

Magnus v Challe
ch1ck v Mr-Vertigo
Wirtual v Mumme77
Luke v Pekerman 

Grupp 3:

Tobbe v accela
mossunge v Citte
Ezo v Grunken
MangeSr v Johannes019 

Grupp 4:

Grenoli v Anders
Quackity22 v Bobby
EH v Casius01
Ivaro v Matheee 

Grupp 5:

Tatiflyers v Hamberg
Highsticks v Virre T
Alfred v chrisclae
Eloo v Martin Lakers 

Grupp 6:

Mathias v BobbyClarke123
Sal2013 v guzmann
Sverre v Sean1996
waggen v bogeystrom 

Grupp 7:

Maria v Snöret
bE-bas v Ture P
DannyBoij v Vigge
Thompspik v Lallarbetting 

Grupp 8:

Tobbe#9 v Bananas
Urban Vesterberg v Linder400
jahzuuth v gilgamesh
Jahlstroem v Antheee 


Omgång 7:

Grupp 1:

Putte v Jimmywineeverythingq
Niklas v JK11887
Empmeister v Coacheeen
jynken v oseli

Grupp 2:

Challe v ch1ck
Magnus v Wirtual
Mr-Vertigo v Luke
Mumme77 v Pekerman 

Grupp 3:

accela v mossunge
Tobbe v Ezo
Citte v MangeSr
Grunken v Johannes019 

Grupp 4:

Anders v Quackity22
Grenoli v EH
Bobby v Ivaro
Casius01 v Matheee 

Grupp 5:

Hamberg v Highsticks
Tatiflyers v Alfred
Virre T v Eloo
chrisclae v Martin Lakers 

Grupp 6:

BobbyClarke123 v Sal2013
Mathias v Sverre
guzmann v waggen
Sean1996 v bogeystrom 

Grupp 7:

Snöret v bE-bas
Maria v DannyBoij
Ture P v Thompspik
Vigge v Lallarbetting 

Grupp 8:

Bananas v Urban Vesterberg
Tobbe#9 v jahzuuth
Linder400 v Jahlstroem
gilgamesh v Antheee 


Omgång 8:

Grupp 1:

JK11887 v Putte
Coacheeen v Jimmywineeverythingq
oseli v Niklas
jynken v Empmeister 

Grupp 2:

Wirtual v Challe
Luke v ch1ck
Pekerman v Magnus
Mumme77 v Mr-Vertigo 

Grupp 3:

Ezo v accela
MangeSr v mossunge
Johannes019 v Tobbe
Grunken v Citte

Grupp 4:

EH v Anders
Ivaro v Quackity22
Matheee v Grenoli
Casius01 v Bobby

Grupp 5:

Alfred v Hamberg
Eloo v Highsticks
Martin Lakers v Tatiflyers
chrisclae v Virre T

Grupp 6:

Sverre v BobbyClarke123
waggen v Sal2013
bogeystrom v Mathias
Sean1996 v guzmann 

Grupp 7:

DannyBoij v Snöret
Thompspik v bE-bas
Lallarbetting v Maria
Vigge v Ture P 

Grupp 8:

jahzuuth v Bananas
Jahlstroem v Urban Vesterberg
Antheee v Tobbe#9
gilgamesh v Linder400


Omgång 9:

Grupp 1:

Putte v Coacheeen
JK11887 v oseli
Jimmywineeverythingq v jynken
Niklas v Empmeister 

Grupp 2:

Challe v Luke
Wirtual v Pekerman
ch1ck v Mumme77
Magnus v Mr-Vertigo 

Grupp 3:

accela v MangeSr
Ezo v Johannes019
mossunge v Grunken
Tobbe v Citte

Grupp 4:

Anders v Ivaro
EH v Matheee
Quackity22 v Casius01
Grenoli v Bobby

Grupp 5:

Hamberg v Eloo
Alfred v Martin Lakers
Highsticks v chrisclae
Tatiflyers v Virre T

Grupp 6:

BobbyClarke123 v waggen
Sverre v bogeystrom
Sal2013 v Sean1996
Mathias v guzmann

Grupp 7:

Snöret v Thompspik
DannyBoij v Lallarbetting
bE-bas v Vigge
Maria v Ture P

Grupp 8:

Bananas v Jahlstroem
jahzuuth v Antheee
Urban Vesterberg v gilgamesh
Tobbe#9 v Linder400


Omgång 10:

Grupp 1:

oseli v Putte
jynken v Coacheeen
Empmeister v JK11887
Niklas v Jimmywineeverythingq 

Grupp 2:

Pekerman v Challe
Mumme77 v Luke
Mr-Vertigo v Wirtual
Magnus v ch1ck

Grupp 3:

Johannes019 v accela
Grunken v MangeSr
Citte v Ezo
Tobbe v mossunge

Grupp 4:

Matheee v Anders
Casius01 v Ivaro
Bobby v EH
Grenoli v Quackity22 

Grupp 5:

Martin Lakers v Hamberg
chrisclae v Eloo
Virre T v Alfred
Tatiflyers v Highsticks

Grupp 6:

bogeystrom v BobbyClarke123
Sean1996 v waggen
guzmann v Sverre
Mathias v Sal2013 

Grupp 7:

Lallarbetting v Snöret
Vigge v Thompspik
Ture P v DannyBoij
Maria v bE-bas 

Grupp 8:

Antheee v Bananas
gilgamesh v Jahlstroem
Linder400 v jahzuuth
Tobbe#9 v Urban Vesterberg 


Omgång 11 :

Grupp 1:

Putte v jynken
oseli v Empmeister
Coacheeen v Niklas
JK11887 v Jimmywineeverythingq 

Grupp 2:

Challe v Mumme77
Pekerman v Mr-Vertigo
Luke v Magnus
Wirtual v ch1ck 

Grupp 3:

accela v Grunken
Johannes019 v Citte
MangeSr v Tobbe
Ezo v mossunge

Grupp 4:

Anders v Casius01
Matheee v Bobby
Ivaro v Grenoli
EH v Quackity22 

Grupp 5:

Hamberg v chrisclae
Martin Lakers v Virre T
Eloo v Tatiflyers
Alfred v Highsticks

Grupp 6:

BobbyClarke123 v Sean1996
bogeystrom v guzmann
waggen v Mathias
Sverre v Sal2013

Grupp 7:

Snöret v Vigge
Lallarbetting v Ture P
Thompspik v Maria
DannyBoij v bE-bas 

Grupp 8:

Bananas v gilgamesh
Antheee v Linder400
Jahlstroem v Tobbe#9
jahzuuth v Urban Vesterberg


Omgång 12:

Grupp 1:

Empmeister v Putte
Niklas v jynken
Jimmywineeverythingq v oseli
JK11887 v Coacheeen 

Grupp 2:

Mr-Vertigo v Challe
Magnus v Mumme77
ch1ck v Pekerman
Wirtual v Luke 

Grupp 3:

Citte v accela
Tobbe v Grunken
mossunge v Johannes019
Ezo v MangeSr

Grupp 4:

Bobby v Anders
Grenoli v Casius01
Quackity22 v Matheee
EH v Ivaro

Grupp 5:

Virre T v Hamberg
Tatiflyers v chrisclae
Highsticks v Martin Lakers
Alfred v Eloo 

Grupp 6:

guzmann v BobbyClarke123
Mathias v Sean1996
Sal2013 v bogeystrom
Sverre v waggen 

Grupp 7:

Ture P v Snöret
Maria v Vigge
bE-bas v Lallarbetting
DannyBoij v Thompspik 

Grupp 8:

Linder400 v Bananas
Tobbe#9 v gilgamesh
Urban Vesterberg v Antheee
jahzuuth v Jahlstroem 


Omgång 13:

Grupp 1:

Putte v Niklas
Empmeister v Jimmywineeverythingq
jynken v JK11887
oseli v Coacheeen 

Grupp 2:

Challe v Magnus
Mr-Vertigo v ch1ck
Mumme77 v Wirtual
Pekerman v Luke 

Grupp 3:

accela v Tobbe
Citte v mossunge
Grunken v Ezo
Johannes019 v MangeSr

Grupp 4:

Anders v Grenoli
Bobby v Quackity22
Casius01 v EH
Matheee v Ivaro 

Grupp 5:

Hamberg v Tatiflyers
Virre T v Highsticks
chrisclae v Alfred
Martin Lakers v Eloo

Grupp 6:

BobbyClarke123 v Mathias
guzmann v Sal2013
Sean1996 v Sverre
bogeystrom v waggen 

Grupp 7:

Snöret v Maria
Ture P v bE-bas
Vigge v DannyBoij
Lallarbetting v Thompspik 

Grupp 8:

Bananas v Tobbe#9
Linder400 v Urban Vesterberg
gilgamesh v jahzuuth
Antheee v Jahlstroem 


Omgång 14:

Grupp 1:

Jimmywineeverythingq v Putte
JK11887 v Niklas
Coacheeen v Empmeister
oseli v jynken 

Grupp 2:

ch1ck v Challe
Wirtual v Magnus
Luke v Mr-Vertigo
Pekerman v Mumme77 

Grupp 3:

mossunge v accela
Ezo v Tobbe
MangeSr v Citte
Johannes019 v Grunken

Grupp 4:

Quackity22 v Anders
EH v Grenoli
Ivaro v Bobby
Matheee v Casius01 

Grupp 5:

Highsticks v Hamberg
Alfred v Tatiflyers
Eloo v Virre T
Martin Lakers v chrisclae 

Grupp 6:

Sal2013 v BobbyClarke123
Sverre v Mathias
waggen v guzmann
bogeystrom v Sean1996 

Grupp 7:

bE-bas v Snöret
DannyBoij v Maria
Thompspik v Ture P
Lallarbetting v Vigge 

Grupp 8:

Urban Vesterberg v Bananas
jahzuuth v Tobbe#9
Jahlstroem v Linder400
Antheee v gilgamesh 

Häng med in på Coolbet i höst som är en relativt ny sida som sticker ut rejält, framförallt inom NHL! Det är ofta Coolbet erbjuder högst odds och man utmanar faktiskt i vissa stunder Pinnacle. Ett måste för NHL inför den kommande säsongen ifall ni ska kunna rygga alla spelen och hänga med på de bästa oddsen. Regga er och ta del av bonusen upp till 1000 kr! Om ni uppskattar tiden jag lägger ned på sidan så skulle jag uppskatta tillbaka om ni reggade via min länk Regga här

Lämna en kommentar

Instacasino

NHLbettingblog – Ny chatt!

Klicka här för att få chatten i stort fönster!

Ps. Man kan även använda loggan nere till höger (på dator) för att få upp chatten snabbt

Paf – Exklusivt

Exklusivt via NHLbettingblog.se.

Få både:
– 1 gratisspel
– 100kr i cash

Ta del av erbjudandet här

10Bet