Playoff 2017

 


 

Här har ni gruppindelningarna. Samt längst ned finner ni matchschemat.

Group 1 Wins Loss Draw Points
Jimmywineeverythingq (45) 9 2 3 21
Putte (47) 8 3 3 19
JK11887 (36) 8 3 3 19
Kungen8 (42) 6 5 3 15
Niklas (41) 6 5 3 15
oseli (37) 6 5 3 15
Empmeister (17) 2 12 0 4
Coacheeen (3) 0 14 0 0

 

Group 2 Wins Loss Draw Points
Luke (45) 8 4 2 18
Challe (48) 7 5 2 16
Mumme77 (47) 7 5 2 16
Mr-Vertigo (44) 5 5 4 14
Magnus (42) 6 6 2 14
Wirtual (47) 5 6 3 13
ch1ck (43) 5 6 3 13
Pekerman (28) 2 8 4 8

 

Group 3 Wins Loss Draw Points
mossunge (47)   7 4 3 17
accela (41) 7 5 2 16
Grunken (48) 4 3 7 15
Tobbe (43) 5 4 5 15
Ezo (42) 3 3 8 14
Johannes019 (35) 4 4 6 14
MangeSr (36) 4 6 4 12
Citte (35) 3 8 3 9

 

Group 4 Wins Loss Draw Points
Matheee (44) 8 3 3 19
Pizzi83 (45) 8 4 2 18
Ivaro (49) 7 4 3 17
Bobby (46) 8 5 1 17
Grenoli (41) 7 6 1 15
Anders (38) 3 6 5 11
Quackity22 (35) 5 9 0 10
EH (13) 0 9 5 5

 

Group 5 Wins Loss Draw Points
Highsticks (45) 8 4 2 18
chrisclae (47) 7 4 3 17
Virre T (43) 6 4 4 16
Alfred (42) 7 5 2 16
Martin Lakers (43) 6 5 3 15
Tomza (38) 4 4 6 14
Tatiflyers (36) 3 5 6 12
Eloo (12) 1 12 1 3

 

Group 6 Wins Loss Draw Points
BobbyClarke123 (42) 8 2 4 20
Sal2013 (38) 9 3 2 20
waggen (46) 7 4 3 17
guzmann (44) 5 3 6 16
bogeystrom (40) 6 5 3 15
Sverre (34) 6 6 2 14
Sean1996 (8) 1 12 1 3
Mathias (3) 0 14 0 0

 

Group 7 Wins Loss Draw Points
Snöret (51) 9 3 2 20
DannyBoij (51) 5 2 7 17
Ture P (46) 6 4 4 16
Thompspik (38) 5 4 5 15
bE-bas (37) 4 4 6 14
Maria (46) 3 4 7 13
Vigge (38) 4 5 5 13
Lallarbetting (21) 1 11 2 4

 

Group 8 Wins Loss Draw Points
Jahlstroem (45) 8 2 4 20
Bananas (43) 8 3 3 19
Tobbe#9 (42) 8 3 3 19
jahzuuth (42) 7 3 4 18
Linder400 (37) 5 6 3 13
Antheee (35) 6 8 0 12
gilgamesh (12) 3 10 1 7
Urban Vesterberg (19) 0 10 4 4

 


Schema och resultat

Omgång 1:

Grupp 1:

Putte v JK11887: 4 vs 0
Jimmywineeverythingq v Coacheeen: 5 vs 2
Niklas v oseli: 6 vs 4
Empmeister v Kungen8: 4 vs 0

Grupp 2:

Challe v Wirtual: 5 vs 4
ch1ck v Luke: 5 vs 6
Magnus v Pekerman: 3 vs 2
Mr-Vertigo v Mumme77: 4 vs 5

Grupp 3:

accela v Ezo: 0 vs 3
mossunge v MangeSr: 7 vs 2
Tobbe v Johannes019: 5 vs 3
Citte v Grunken: 4 vs 4

Grupp 4:

Anders v EH: 4 vs 4
Quackity22 v Ivaro: 4 vs 6
Grenoli v Matheee: 4 vs 0
Bobby v
Pizzi83: 5 vs 4

Grupp 5:

Tomza v Alfred: 0 vs 3
Highsticks v Eloo: 4 vs 3
Tatiflyers v Martin Lakers: 4 vs 4
Virre T v chrisclae: 6 vs 4

Grupp 6:

BobbyClarke123 v Sverre: 4 vs 5
Sal2013 v waggen: 5 vs 5
Mathias v bogeystrom: 3 vs 5
guzmann v Sean1996: 4 vs 3

Grupp 7:

Snöret v DannyBoij: 5 vs 5
bE-bas v Thompspik: 4 vs 2
Maria v Lallarbetting: 4 vs 3
Ture P v Vigge: 4 vs 3

Grupp 8:

Bananas v jahzuuth: 6 vs 3
Urban Vesterberg v Jahlstroem: 3 vs 4
Tobbe#9 v Antheee: 5 vs 2
Linder400 v gilgamesh: 5 vs 0


Omgång 2:

Grupp 1:

Coacheeen v Putte: 1 vs 2
oseli v JK11887: 3 vs 0
Kungen8 v Jimmywineeverythingq: 1 vs 1
Empmeister v Niklas: 1 vs 2

Grupp 2:

Luke v Challe: 2 vs 1
Pekerman v Wirtual: 0 vs 2
Mumme77 v ch1ck: 1 vs 2
Mr-Vertigo v Magnus: 2 vs 1

Grupp 3:

MangeSr v accela: 1 vs 1
Johannes019 v Ezo: 2 vs 2
Grunken v mossunge: 2 vs 2
Citte v Tobbe: 2 vs 0

Grupp 4:

Ivaro v Anders: 2 vs 2
Matheee v EH: 2 vs 1

Pizzi83 v Quackity22: 3 vs 2
Bobby v Grenol: 2 vs 1

Grupp 5:

Eloo v Tomza: 0 vs 0
Martin Lakers v Alfred: 1 vs 2
chrisclae v Highsticks: 0 vs 1
Virre T v Tatiflyers: 2 vs 0

Grupp 6:

waggen v BobbyClarke123: 1 vs 3
bogeystrom v Sverre: 2 vs 0
Sean1996 v Sal2013: 0 vs 1
guzmann v Mathias: 2 vs
0

Grupp 7:

Thompspik v Snöret: 2 vs 1
Lallarbetting v DannyBoij: 3 vs 1
Vigge v bE-bas: 0 vs 2
Ture P v Maria: 2 vs 1

Grupp 8:

Jahlstroem v Bananas: 1 vs 1
Antheee v jahzuuth: 1 vs 3
gilgamesh v Urban Vesterberg: 2 vs 2
Linder400 v Tobbe#9: 1 vs 2


Omgång 3:

Grupp 1:

Putte v oseli: 4 vs 4 
Coacheeen v
Kungen8: 0 vs 2
JK11887 v Empmeister: 3 vs 2
Jimmywineeverythingq v Niklas: 3 vs 2 

Grupp 2:

Challe v Pekerman: 4 vs 3
Luke v Mumme77: 4 vs 3
Wirtual v Mr-Vertigo: 4 vs 4 
ch1ck v Magnus: 4 vs 2

Grupp 3:

accela v Johannes019: 3 vs 0
MangeSr v Grunken: 3 vs 3
Ezo v Citte: 4 vs 2
mossunge v Tobbe: 0 vs 2

Grupp 4:

Anders v Matheee: 3 vs 3
Ivaro v
Pizzi83: 3 vs 1
EH v Bobby: 0 vs 2
Quackity22 v Grenoli: 0 vs 2

Grupp 5:

Tomza v Martin Lakers: 3 vs 4
Eloo v chrisclae: 3 vs 4
Alfred v Virre T: 2 vs 4
Highsticks v Tatiflyers: 3 vs 2

Grupp 6:

BobbyClarke123 v bogeystrom: 3 vs 3
waggen v Sean1996: 5 vs 2
Sverre v guzmann: 3 vs 3
Sal2013 v Mathias: 3 vs 0

Grupp 7:

Snöret v Lallarbetting: 4 vs 3
Thompspik v Vigge: 3 vs 0
DannyBoij v Ture P: 4 vs 4
bE-bas v Maria: 3 vs 2

Grupp 8:

Bananas v Antheee: 4 vs 2
Jahlstroem v gilgamesh: 3 vs 0
jahzuuth v Linder400: 4 vs 4
Urban Vesterberg v Tobbe#9: 3 vs 3


Omgång 4:

Grupp 1:

Kungen8 v Putte: 4 vs 5
Empmeister v oseli: 5 vs 4
Niklas v Coacheeen: 4 vs 0
Jimmywineeverythingq v JK11887: 5 vs 4

Grupp 2:

Mumme77 v Challe: 5 vs 4
Mr-Vertigo v Pekerman: 6 vs 0
Magnus v Luke: 5 vs 4
ch1ck v Wirtual: 4 vs 5

Grupp 3:

Grunken v accela: 6 vs 4
Citte v Johannes019: 4 vs 4
Tobbe v MangeSr: 5 vs 4
mossunge v Ezo: 6 vs 4

Grupp 4:

Pizzi83 v Anders: 6 vs 5
Bobby v Matheee: 6 vs 4
Grenoli v Ivaro: 5 vs 4
Quackity22 v EH: 5 vs 0

Grupp 5:

chrisclae v Tomza: 4 vs 4
Virre T v Martin Lakers: 5 vs 3
Tatiflyers v Eloo: 1 vs 6
Highsticks v Alfred: 7 vs 5

Grupp 6:

Sean1996 v BobbyClarke123: 0 vs 3
guzmann v bogeystrom: 5 vs 5
Mathias v waggen: 0 vs 3
Sal2013 v Sverre: 6 vs 4

Grupp 7:

Vigge v Snöret: 4 vs 6
Ture P v Lallarbetting: 4 vs 4
Maria v Thompspik: 5 vs 5
bE-bas v DannyBoij: 5 vs 7

Grupp 8:

gilgamesh v Bananas: 0 vs 3
Linder400 v Antheee: 5 vs 2
Tobbe#9 v Jahlstroem: 4 vs 4
Urban Vesterberg v jahzuuth: 4 vs 4


Omgång 5: Ture P vinnare av flest rätt denna lördag med 7/12 i 1 X 2

Grupp 1:

Putte v Empmeister: 7 vs 5
Kungen8 v Niklas: 7 vs 4
oseli v Jimmywineeverythingq: 0 vs 4
Coacheeen v JK11887: 0 vs 5

Grupp 2:

Challe v Mr-Vertigo: 9 vs 3
Mumme77 v Magnus: 6 vs 6
Pekerman v ch1ck: 3 vs 5
Luke v Wirtual: 7 vs 4

Grupp 3:

accela v Citte: 6 vs 7
Grunken v Tobbe: 6 vs 4
Johannes019 v mossunge: 5 vs 5
MangeSr v Ezo: 6 vs 4

Grupp 4:

Anders v Bobby: 5 vs 3
Pizzi83 v Grenoli: 5 vs 3
Matheee v Quackity22: 6 vs 4
Ivaro v EH: 7 vs 0

Grupp 5:

Tomza v Virre T: 6 vs 3
chrisclae v Tatiflyers: 6 vs 6
Martin Lakers v Highsticks: 5 vs 3
Eloo v Alfred: 0 vs 5

Grupp 6:

BobbyClarke123 v guzmann: 8 vs 3
Sean1996 v Mathias: 0 vs 0 (Inga poäng delas ut)
bogeystrom v Sal2013: 3 vs 4
waggen v Sverre: 7 vs 4

Grupp 7:

Snöret v Ture P: 6 vs 7
Vigge v Maria: 6 vs 6
Lallarbetting v bE-bas: 0 vs 5
Thompspik v DannyBoij: 6 vs 5

Grupp 8:

Bananas v Linder400: 6 vs 1
gilgamesh v Tobbe#9: 0 vs 4
Antheee v Urban Vesterberg: 8 vs 6
Jahlstroem v jahzuuth: 6 vs 4


Omgång 6:

Grupp 1:

Niklas v Putte: 2 vs 2
Jimmywineeverythingq v Empmeister: 3 vs 0
JK11887 v
Kungen8: 2 vs 2
Coacheeen v oseli: 0 vs 1

Grupp 2:

Magnus v Challe: 1 vs 2
ch1ck v Mr-Vertigo: 2 vs 2
Wirtual v Mumme77: 1 vs 3
Luke v Pekerman: 2 vs 0

Grupp 3:

Tobbe v accela: 2 vs 3
mossunge v Citte: 3 vs 2
Ezo v Grunken: 3 vs 3
MangeSr v Johannes019: 0 vs 1

Grupp 4:

Grenoli v Anders: 1 vs 2
Quackity22 v Bobby: 3 vs 2
EH v
Pizzi83: 0 vs 0
Ivaro v Matheee: 1 vs 2

Grupp 5:

Tatiflyers v Tomza: 1 vs 2
Highsticks v Virre T: 2 vs 1
Alfred v chrisclae: 3 vs 2
Eloo v Martin Lakers: 0 vs 2

Grupp 6:

Mathias v BobbyClarke123: 0 vs 1
Sal2013 v guzmann: 3 vs 1
Sverre v Sean1996: 1 vs 2
waggen v bogeystrom: 1 vs 2

Grupp 7:

Maria v Snöret: 2 vs 3
bE-bas v Ture P: 2 vs 2
DannyBoij v Vigge: 2 vs 2
Thompspik v Lallarbetting: 2 vs 2

Grupp 8:

Tobbe#9 v Bananas: 1 vs 1
Urban Vesterberg v Linder400: 1 vs 1
jahzuuth v gilgamesh: 2 vs 0
Jahlstroem v Antheee: 3 vs 2


Omgång 7:

Grupp 1:

Putte v Jimmywineeverythingq: 3 vs 2
Niklas v JK11887: 1 vs 1
Empmeister v Coacheeen: 0 vs 0 (inga poäng delas ut)

Kungen8 v oseli: 3 vs 1

Grupp 2:

Challe v ch1ck: 1 vs 1
Magnus v Wirtual: 3 vs 3
Mr-Vertigo v Luke: 1 vs 1
Mumme77 v Pekerman: 3 vs 2

Grupp 3:

accela v mossunge: 2 vs 1
Tobbe v Ezo: 3 vs 1
Citte v MangeSr: 1 vs 2
Grunken v Johannes019: 3 vs 1

Grupp 4:

Anders v Quackity22: 2 vs 4
Grenoli v EH: 3 vs 1
Bobby v Ivaro: 2 vs 2

Pizzi83 v Matheee: 2 vs 3

Grupp 5:

Tomza v Highsticks: 2 vs 2
Tatiflyers v Alfred: 2 vs 2
Virre T v Eloo: 1 vs 0
chrisclae v Martin Lakers: 3 vs 2

Grupp 6:

BobbyClarke123 v Sal2013: 1 vs 0
Mathias v Sverre: 0 vs 2
guzmann v waggen: 3 vs 2
Sean1996 v bogeystrom: 1 vs 1

Grupp 7:

Snöret v bE-bas: 2 vs 0
Maria v DannyBoij: 2 vs 2
Ture P v Thompspik: 2 vs 2
Vigge v Lallarbetting: 3 vs 2

Grupp 8:

Bananas v Urban Vesterberg: 2 vs 0
Tobbe#9 v jahzuuth: 3 vs 1
Linder400 v Jahlstroem: 1 vs 2
gilgamesh v Antheee: 3 vs 1


Omgång 8:

Grupp 1:

JK11887 v Putte: 4 vs 2
Coacheeen v Jimmywineeverythingq: 0 vs 2
oseli v Niklas: 3 vs 2

Kungen8 v Empmeister: 6 vs 0

Grupp 2:

Wirtual v Challe: 4 vs 3
Luke v ch1ck: 4 vs 2
Pekerman v Magnus: 5 vs 3
Mumme77 v Mr-Vertigo : 5 vs 4

Grupp 3:

Ezo v accela: 3 vs 3
MangeSr v mossunge: 4 vs 3
Johannes019 v Tobbe: 3 vs 3
Grunken v Citte: 5 vs 4

Grupp 4:

EH v Anders: 3 vs 3
Ivaro v Quackity22: 3 vs 4
Matheee v Grenoli: 7 vs 4

Pizzi83 v Bobby: 6 vs 5

Grupp 5:

Alfred v Tomza: 2 vs 4
Eloo v Highsticks: 0 vs 3
Martin Lakers v Tatiflyers: 4 vs 5
chrisclae v Virre T: 5 vs 3

Grupp 6:

Sverre v BobbyClarke123: 1 vs 1
waggen v Sal2013: 3 vs 0
bogeystrom v Mathias: 3 vs 0
Sean1996 v guzmann: 0 vs 8

Grupp 7:

DannyBoij v Snöret: 5 vs 4
Thompspik v bE-bas: 2 vs 2
Lallarbetting v Maria: 4 vs 6
Vigge v Ture P: 5 vs 2

Grupp 8:

jahzuuth v Bananas: 4 vs 3
Jahlstroem v Urban Vesterberg: 4 vs 0
Antheee v Tobbe#9: 3 vs 2
gilgamesh v Linder400: 0 vs 4


Omgång 9:

Grupp 1:

Putte v Coacheeen: 2 vs 0
JK11887 v oseli: 2 vs 2
Jimmywineeverythingq v
Kungen8: 2 vs 2
Niklas v Empmeister: 1 vs 0

Grupp 2:

Challe v Luke: 2 vs 0
Wirtual v Pekerman: 2 vs 2
ch1ck v Mumme77: 2 vs 2
Magnus v Mr-Vertigo: 2 vs 1

Grupp 3:

accela v MangeSr: 2 vs 1
Ezo v Johannes019: 2 vs 2
mossunge v Grunken: 2 vs 2
Tobbe v Citte: 1 vs 2

Grupp 4:

Anders v Ivaro: 1 vs 2
EH v Matheee: 1 vs 1
Quackity22 v
Pizzi83: 0 vs 2
Grenoli v Bobby: 1 vs 2

Grupp 5:

Tomza v Eloo: 1 vs 0
Alfred v Martin Lakers: 1 vs 2
Highsticks v chrisclae: 2 vs 3
Tatiflyers v Virre T: 2 vs 2

Grupp 6:

BobbyClarke123 v waggen: 2 vs 2
Sverre v bogeystrom: 1 vs 3
Sal2013 v Sean1996: 3 vs 0
Mathias v guzmann: 0 vs 0 (1p till guzmann 0 till Mathias)

Grupp 7:

Snöret v Thompspik: 3 vs 2
DannyBoij v Lallarbetting: 1 vs 0
bE-bas v Vigge: 1 vs 1
Maria v Ture P: 2 vs 1

Grupp 8:

Bananas v Jahlstroem: 2 vs 2
jahzuuth v Antheee: 1 vs 0
Urban Vesterberg v gilgamesh: 0 vs 1
Tobbe#9 v Linder400: 3 vs 1


Omgång 10:

Grupp 1:

oseli v Putte: 4 vs 4
Kungen8 v Coacheeen: 5 vs 0
Empmeister v JK11887: 0 vs 3
Niklas v Jimmywineeverythingq: 4 vs 4

Grupp 2:

Pekerman v Challe: 5 vs 5
Mumme77 v Luke: 5 vs 4
Mr-Vertigo v Wirtual: 5 vs 3
Magnus v ch1ck: 5 vs 3

Grupp 3:

Johannes019 v accela: 4 vs 3
Grunken v MangeSr: 4 vs 4
Citte v Ezo: 3 vs 3
Tobbe v mossunge: 5 vs 5

Grupp 4:

Matheee v Anders: 5 vs 4
Pizzi83 v Ivaro: 5 vs 4
Bobby v EH: 6 vs 0
Grenoli v Quackity22: 5 vs 3

Grupp 5:

Martin Lakers v Tomza: 4 vs 4
chrisclae v Eloo: 5 vs 0
Virre T v Alfred: 4 vs 4
Tatiflyers v Highsticks: 4 vs 3

Grupp 6:

bogeystrom v BobbyClarke123: 4 vs 6
Sean1996 v waggen: 0 vs 3
guzmann v Sverre: 3 vs 4
Mathias v Sal2013: 0 vs 2

Grupp 7:

Lallarbetting v Snöret: 0 vs 2
Vigge v Thompspik: 4 vs 3
Ture P v DannyBoij: 4 vs 4
Maria v bE-bas: 4 vs 4

Grupp 8:

Antheee v Bananas: 3 vs 4
gilgamesh v Jahlstroem: 6 vs 3
Linder400 v jahzuuth: 3 vs 3
Tobbe#9 v Urban Vesterberg: 6 vs 0 


Omgång 11 :

Grupp 1:

Putte v Kungen8: 2 vs 0
oseli v Empmeister: 2 vs 0
Coacheeen v Niklas: 0 vs 2
JK11887 v Jimmywineeverythingq: 2 vs 1

Grupp 2:

Challe v Mumme77: 3 vs 1
Pekerman v Mr-Vertigo: 1 vs 1
Luke v Magnus: 2 vs 1
Wirtual v ch1ck: 3 vs 2

Grupp 3:

accela v Grunken: 3 vs 1
Johannes019 v Citte: 3 vs 0
MangeSr v Tobbe: 1 vs 2
Ezo v mossunge: 2 vs 2

Grupp 4:

Anders v Pizzi83: 1 vs 1 
Matheee v Bobby: 2 vs 1
Ivaro v Grenoli: 3 vs 0
EH v Quackity22: 0 vs 1

Grupp 5:

Tomza v chrisclae: 2 vs 3
Martin Lakers v Virre T: 3 vs 1
Eloo v Tatiflyers: 0 vs 0 (1p till Tatiflyers och 0p till Eloo)
Alfred v Highsticks: 2 vs 1

Grupp 6:

BobbyClarke123 v Sean1996: 1 vs 0
bogeystrom v guzmann: 1 vs 2
waggen v Mathias: 3 vs 0
Sverre v Sal2013: 2 vs 1

Grupp 7:

Snöret v Vigge: 2 vs 0
Lallarbetting v Ture P: 0 vs 2
Thompspik v Maria: 1 vs 1
DannyBoij v bE-bas: 3 vs 1

Grupp 8:

Bananas v gilgamesh: 3 vs 0
Antheee v Linder400: 2 vs 0
Jahlstroem v Tobbe#9: 2 vs 1
jahzuuth v Urban Vesterberg: 2 vs 0


Omgång 12: Jimmywineeverythingq vinnare av flest rätt denna lördag med 8/12 i 1 X 2

Grupp 1:

Empmeister v Putte: 0 vs 6
Niklas v
Kungen8: 6 vs 7
Jimmywineeverythingq v oseli: 8 vs 5
JK11887 v Coacheeen: 5 vs 0

Grupp 2:

Mr-Vertigo v Challe: 7 vs 4
Magnus v Mumme77: 5 vs 4
ch1ck v Pekerman: 7 vs 0
Wirtual v Luke: 8 vs 4

Grupp 3:

Citte v accela: 4 vs 5
Tobbe v Grunken: 6 vs 5
mossunge v Johannes019: 5 vs 2
Ezo v MangeSr: 6 vs 3

Grupp 4:

Bobby v Anders: 5 vs 4
Grenoli v
Pizzi83: 7 vs 6
Quackity22 v Matheee: 4 vs 5
EH v Ivaro: 0 vs 6

Grupp 5:

Virre T v Tomza: 6 vs 6
Tatiflyers v chrisclae: 5 vs 4
Highsticks v Martin Lakers: 6 vs 5
Alfred v Eloo: 6 vs 0

Grupp 6:

guzmann v BobbyClarke123: 5 vs 5
Mathias v Sean1996: 0 vs 0 (inga poäng delas ut)
Sal2013 v bogeystrom: 6 vs 5
Sverre v waggen: 0 vs 5

Grupp 7:

Ture P v Snöret: 7 vs 7
Maria v Vigge: 6 vs 6
bE-bas v Lallarbetting: 6 vs 0
DannyBoij v Thompspik: 8 vs 3

Grupp 8:

Linder400 v Bananas: 7 vs 4
Tobbe#9 v gilgamesh: 4 vs 0
Urban Vesterberg v Antheee: 0 vs 3
jahzuuth v Jahlstroem: 6 vs 6


Omgång 13:

Grupp 1:

Putte v Niklas: 2 vs 3
Empmeister v Jimmywineeverythingq: 0 vs 2

Kungen8 v JK11887: 1 vs 2
oseli v Coacheeen: 1 vs 0

Grupp 2:

Challe v Magnus: 3 vs 2
Mr-Vertigo v ch1ck: 3 vs 1
Mumme77 v Wirtual: 3 vs 2
Pekerman v Luke: 2 vs 2

Grupp 3:

accela v Tobbe: 3 vs 2
Citte v mossunge: 0 vs 2
Grunken v Ezo: 2 vs 2
Johannes019 v MangeSr: 2 vs 2

Grupp 4:

Anders v Grenoli: 0 vs 2
Bobby v Quackity22: 3 vs 1

Pizzi83 v EH: 1 vs 0
Matheee v Ivaro: 2 vs 2

Grupp 5:

Tomza v Tatiflyers: 2 vs 2
Virre T v Highsticks: 2 vs 2
chrisclae v Alfred: 2 vs 1
Martin Lakers v Eloo: 3 vs 0

Grupp 6:

BobbyClarke123 v Mathias: 3 vs 0
guzmann v Sal2013: 1 vs 1 
Sean1996 v Sverre: 0 vs 2
bogeystrom v waggen: 3 vs 2

Grupp 7:

Snöret v Maria: 3 vs 2
Ture P v bE-bas: 3 vs 1
Vigge v DannyBoij: 1 vs 1
Lallarbetting v Thompspik: 0 vs 1

Grupp 8:

Bananas v Tobbe#9: 1 vs 3
Linder400 v Urban Vesterberg: 3 vs 0
gilgamesh v jahzuuth: 0 vs 2
Antheee v Jahlstroem: 3 vs 2


Omgång 14:

Grupp 1:

Jimmywineeverythingq v Putte: 3 vs 2
JK11887 v Niklas: 3 vs 2
Coacheeen v Empmeister: 0 vs 0 (inga poäng delas ut)
oseli v
Kungen8: 3 vs 2

Grupp 2:

ch1ck v Challe: 3 vs 2
Wirtual v Magnus: 2 vs 3
Luke v Mr-Vertigo: 3 vs 1
Pekerman v Mumme77: 3 vs 1

Grupp 3:

mossunge v accela: 4 vs 2
Ezo v Tobbe: 3 vs 3
MangeSr v Citte: 3 vs 0
Johannes019 v Grunken: 3 vs 2

Grupp 4:

Quackity22 v Anders: 0 vs 2
EH v Grenoli: 3 vs 3
Ivaro v Bobby: 4 vs 2
Matheee v
Pizzi83: 2 vs 3

Grupp 5:

Highsticks v Tomza: 5 vs 2
Alfred v Tatiflyers: 4 vs 2
Eloo v Virre T: 0 vs 3
Martin Lakers v chrisclae: 2 vs 2

Grupp 6:

Sal2013 v BobbyClarke123: 3 vs 1
Sverre v Mathias: 5 vs 0
waggen v guzmann: 4 vs 4
bogeystrom v Sean1996: 0 vs 0 (Inga poäng delas ut)

Grupp 7:

bE-bas v Snöret: 1 vs 3
DannyBoij v Maria: 3 vs 3
Thompspik v Ture P: 4 vs 2
Lallarbetting v Vigge: 0 vs 3

Grupp 8:

Urban Vesterberg v Bananas: 0 vs 3
jahzuuth v Tobbe#9: 3 vs 1
Jahlstroem v Linder400: 3 vs 2
Antheee v gilgamesh: 3 vs 0